Η Ρούμπιν Καζάν επικράτησε εύκολα της Σάμροκ Ρόβερς στο Δουβλίνο με 3-0, στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League

Περίπατο έκανε η Ρούμπιν Καζάν στο Δουβλίνο απέναντι στην Σάμροκ Ρόβερς, της οποίας επικράτησε με 3-0, στο πλαίσιο της πρεμιέρας των ομίλων του Europa League. Στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου η ρωσική ομάδα, μετά την ισοπαλία στην Τούμπα. Οι ρώσοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, με τον Μάρτινς να σκοράρει μόλις στο 3'. Παρά το γρήγορο γκολ των φιλοξενούμενων, δεν σημειώθηκε άλλο γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.Οπως και στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο, η ρωσική ομάδα ξεκίνησε με γκολ. Στο 50', ο Νομπόα έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ρούμπιν, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Καραντενίζ έγραψε το τελικό 3-0 για τους ρώσους.