Νίκες για Βόλο, Καλλονή

Με νίκες προχώρησαν στην 38η αγωνιστική της Football League, o Ολυμπιακός Βόλου και η Καλλονή. Οι Βολιώτες επικράτησαν στο Πανθεσσαλικό 2-0 του Ηρακλή Ψαχνών και οι νησιώτες 2-0 της Καλλιθέας στην Μυτιλήνη. Ετσι, έπιασαν τον Παναιτωλικό στην 3η θέση με
63 βαθμούς.Με γκολ του Κατσιαρού στο 29' και του Κωστούλα στο 55' ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 2-0 τον Ηρακλή Ψαχνών, στο ντεμπούτο του Γιώργου Βαζάκα στον πάγκο των ερυθρόλευκων της Μαγνησίας.Οι Ευβοιώτες προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν χάνοντας μια καλή ευκαιρία στο 9' με τον Γέσιτς, αλλά ο Γκίτκος κράτησε το μηδέν. Στη συνέχεια οι Βολιώτες είχαν την υπεροχή και αφού έχασαν πολλές ευκαιρίες σκόραραν με σουτ του Κατσιαρού στο 29' και κεφαλιά του Κωστούλα, ύστερα από κόρνερ του Μπρέσκα στο 55ο λεπτό. Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Κωστούλας, Παλαιολόγος, Ολίσε, Πινδώνης, Μπρέσκα, Ανιέτε (48' Χατζηπαντελίδης 64' λ.τ.Καπετάνος), Σολάκης (82' Ογκουνσότο), Γενγκά.Ηρακλής Ψαχνών (Νίκος Παντέλης): Γ. Σικαλιάς, Ρεπετσάς, Πλάτανος, Μπακομήτρος, Α. Σικαλιάς (46' Αμέντολα), Δήμου, Γέσιτς, Βανγκελί, Λαμπρόπουλος, Σέγκος (60' Πούλγκα), Ογιαρμπίντε (46' Xαϊκάλης).Τα βρήκε... σκούρα, αλλά νίκησε η ΚαλλονήΣτην Μυτιλήνη, η Καλλονή τα βρήκε... σκούρα απέναντι στην Καλλιθέα. Οι νησιώτες δυσκολεύτηκαν πολύ για να κάμψουν την αντίσταση της ομάδας του Λύσανδρου Γεωργαμλή και τελικά πανηγύρισαν τη νίκη με γκολ του Κάντζι στο 74ο λεπτό και του Ντιμπαλά στο 90'.Να σημειωθεί πως η αθηναϊκή ομάδα είχε δοκάρι με τον Σταύρου στο 82ο λεπτό, ενώ η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ είχε δοκάρι στο 89' με τον Λαμπρόπουλο. Η Καλλιθέα έπαιζε με 10 παίκτες από το 59', λόγω αποβολής του Ρουσάκη.Καλλονή (Μπάμπης Τεννές): Σιδεράκης, Κώτσιος, Αναστασιάδης, Χωριανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μανούσος (87' Γάλας), Λεοζίνιο, Ντιμπαλά, Κάντζι (78' Βλαστέλης), Σιλιγαρδάκης (71΄Κριπιντίρης) , Μαρσέλο.Καλλιθέα (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Κατσούλης, Τρεκαρίτσι (67' Σταύρου), Αρβανίτης, Ρουσάκης, Χατζόπουλος, Μουσταφίδης, Ντακόλ, Ατματζίδης (66' Φουτσίνι), Πίκολο, Κατσικογιάννης (80' Σίλβα), Βιγιαρέχο.