Στον τελικό η Μεγάλη Κυρία

Ο Ντελ Πιέρο, στο 28’ εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα της Μίλαν και σε κενή εστία άνοιξε το σκορ για την Γιουβέντους δείχνοντας πως η υπόθεση πρόκριση θα ήταν εύκολη.Ωστόσο, οι ροσονέρι με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, στο 51' με κεφαλιά του Μεσμπά και στο 81' με τρομερό σουτ του Μάξι Λόπες οδήγησαν τον αγώνα στην παράταση.Ετσι, ο Βούσινιτς στο  94’ με έναν κεραυνό από τα 30 μέτρα έγραψε το 2-2 και όσο κι αν πίεσε η Μίλαν στη συνέχεια δεν μπόρεσε να αλλάξει τα δεδομένα, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα και την Μεγάλη Κυρία
να παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό του Coppa Italia.ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στοράρι, Λίχτσταϊνερ (90' Μαρτίν Κάσερες), Μπονούτσι, Κιελίνι, Ντε Τσέλιε, Πίρλο, Βιντάλ, Τζακερίνι, Πέπε (63' Μαρκίζιο), Ντελ Πιέρο (74' Μποριέλο), Βούσινιτς.ΜΙΛΑΝ: Αμέλια, Αντονίνι, Μεξές, Τιάγκο Σίλβα, Μεσμπά, Μουντάρι, Ακουϊλάνι (68' Νοτσερίνο), Ζέεντροφ, Εμάνιουελσον, Ιμπραχίμοβιτς (46' Μάξι Λόπες), Ελ Σααραουΐ (78' Ιντζάγκι).Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ρεβάνς των ημιτελικών:Τρίτη (20/3)Γιουβέντους - Μίλαν 2-2 (28' Ντελ Πιέρο, 96' Βούτσινιτς / 51' Μεσμπά,  81' Μάξι Λόπες) [παρ.] [2-1]Τετάρτη (21/3)Νάπολι - Σιένα (21:45) [1-2]*τελικός στο "Ολίμπικο" 20 ή 23 Μαΐου.