Τέταρτη σερί νίκη και τετράδα για τον Ατρόμητο

Μετά από ένα κακό πρώτο 20λεπτο, το παιχνίδι άρχισε να παίρνει... φωτιά με την Δόξα να χάνει δύο καλές ευκαιρίες με τον Μπριλάκη και τον Ουέλινγκτον, που αποσόβησε ο Ράντμαν.Ο Ατρόμητος απάντησε στο 30' με τον Δημούτσο να χάνει το... άχαστο, τον Μπρίτο σε δύο περιπτώσεις (32', 33') και τον Μήτρογλου (36') να μην μπορούν να νικήσουν τον Σέρεμετ.Η Δόξα στο 37' προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή, καθώς ο Γελαδάρης τραυματίστηκε και άφησε τη θέση του στον Αγτζίδη για να λήξει το ημίχρονο με μια καλή ευκαιρία από τον Ουέλινγκτον και με μία κίτρινη κάρτα για κάθε ομάδα (Πίτου Γκαρσία-Μπριλάκης).Στο 51',
οι μαυραετοί έκαναν και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή, με τον Σικαλιά να περνάει στη θέση του τραυματία Βέρτζου, ενώ στο 59' ήταν η ώρα του Δώνη να αναπροσαρμόσει τα πλάνα του ρίχνοντας στη μάχη τους Επστάιν, Καραγκούνη, αντί των Γιαννούλη και Ζουέλα.Ο Γερμανός τον δικαίωσε στο 65', όταν έβγαλε συστημένη σέντρα για τον Μπρίτο, ο οποίος πετάχθηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο.Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μήτρογλου με ένα παλικαρίσιο γκολ, αφού ανάμεσα σε τρεις παίκτες της Δόξας βγήκε νικητής πλασάροντας εύστοχα τον Σέρεμετ, έκανε το 2-0 και "κλείδωσε" την τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τον Ατρόμητο.Ο διεθνής επιθετικός θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ για την ομάδα, καθώς στο τελευταίο δεκάλεπτο έχασε δύο ακόμα καλές ευκαιρίες...