Ζωντανή για την τέταρτη θέση η Τότεναμ

Η Τότεναμ πέρασε, έστω και δύσκολα από την έδρα της Στόουκ, παραμένοντας στο κυνήγι της τέταρτης θέσης, αρκεί να νικήσει τη Σάντερλαντ στην τελευταία αγωνιστική.Οι Πετεινοί έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο, αντέδρασαν και γύρισαν το ματς.Στο 20` ο Ντέμπσεϊ ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, η Στόουκ έμεινε με 10 παίκτες, με τον Ανταμ να δέχεται κόκκινη κάρτα στο 47`.Η Τότεναμ άρχισε να πιέζει και τελικά... λυτρώθηκε στο 83` με τον Αντεμπαγιόρ, να γράφει το τελικό 2-1.Η Τότεναμ έχει πλέον 69 πόντους, με την Αρσεναλ να έχει 67, αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο....Για τους Πετεινούς απομένει ένα ματς με τη Σάντερλαντ, ενώ οι Κανονιέρηδες έχουν να παίξουν με Γουίγκαν και Νιούκαστλ.