ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ | Της έφτανε το τελευταίο δεκάλεπτο

Η Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο, πάτησε γκάζι στο τέταρτο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ 18-27 πήρε τη νίκη με 71-83 επί της Τσεντεβίτα και έκανε το δύο στα δύο στους Ομίλους της Ευρωλίγκας.

Η ομάδα του Σέρτζιο Σκαριόλο ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και στο 5' βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 4-12. Η Τσεντεβίτα όμως με οδηγό τον Μίκαελ Ζελαμπάλ, κατάφερε στο τέλος του πρώτπυ δεκαλέπτου να μειώσει σε 16-19.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες βάδιζαν χέρι χέρι στο σκορ με την Μιλάνο όμως να διατηρεί μικρό προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του δεκαλέπτου και τον Ομάρ Κουκ να ξεχωρίζει στην επιθετική

της γραμμή.

Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε το παιχνίδι και στο τρίτο δεκάλεπτο με την ιταλική ομάδα όμως να φτάνει στο +9 (53-62) στο 31' με τρίποντο του Τζιανλούκα Μπαζίλε. Η ομάδα των Φώτση και Μπουρούση, πάτησε γκάζι και στο 34' έφτασε στο +10 (61-71), διαφορά που διατήρησε και αύξησε ως το τέλος της αναμέτρησης, που βρήκε την Μιλάνο νικήτρια με 71-83.

Δεκάλεπτα: 16-19, 37-40, 56-53, 71-83