ΕΚΑΣΘ | Εφηβοι: Πρωταθλητής ο Μαντουλίδης

Πρωταθλητής στέφθηκε ο Μαντουλίδης καθώς επικράτησε του Αρη με 63-60 σε έναν δραματικό τελικό, γεμάτο σκαμπανεβάσματα στο σκορ.

Ο Αρης ήταν ο κυρίαρχος του αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά το καταστροφικό τέταρτο δεκάλεπτο ήταν εκείνο που του κόστισε την νίκη. Ο Αρης έμεινε χωρίς πόντο για επτά λεπτά, από το 32ο μέχρι το 39ο, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε πλήρως ο Μαντουλίδης και κατάφερε να κάνει ένα σερί 9-0 και

το σκορ έγινε 54-58. Ο Μαντουλίδης ήταν ο μεγάλος νικητής και πανηγύρισε τον τίτλο του Πρωταθλητή.

ΑΡΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 60-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 39-29, 52-46, 60-63
Διαιτητές: Μήτσιου, Πολυχρονιάδης
ΑΡΗΣ (Δημητρίου-Κυριαζής): Μποχωρίδης 9, Γερομίχαλος Δ. 2, Γερομίχαλος Π. 9, Κελεσίδης 4, Βεζένκοφ 22 (1), Γράβας 10 (2), Φλιάτης, Καρανώτας 2, Βασιλειάδης 2, Αμπατζάς
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαΐδης): Νικολάου 6, Παπαρέγκας, Σιόλογκας 7, Χριστοδούλου, Ναούμης 2, Ελευθερίου 2, Σλαφτσάκης 12 (1), Βελισσαρίου 19 (1), Μπακιρτζής, Θωμαϊδης, Δεληγιώργης 8 (1), Γεωργάκης 7

Την τρίτη θέση κατέκτησε η εφηβική ομάδα του ΠΑΟΚ, η οποία επικράτησε της ΧΑΝΘ με 69-72.
ΧΑΝΘ-ΠΑΟΚ 69-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 36-32, 47-44, 69-72
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Κοϊμτζόγλου
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Γιαννάκης 21 (2), Αμπατζίδης 4, Καλογεράτος 14 (4), Γκούμας, Σαχπατζίδης 4, Σταματέλος 11 (2), Κρήττας 4, Μαλλίδης 2, Παπαχρήστου 9, Αχίλε.
ΠΑΟΚ (Βαβρίτσας): Τσεσμετζής 4, Γκάτζιας 13 (1), Αμπαράς 9, Λιάπης 12 (2), Μαλούνας 7 (1), Ντομόπουλος, Βαρυτιμιάδης 18, Πάπος, Μπανιώτης 2, Γκουτζιομήτρος 7 (2), Μηντζαρίδης.