ΓΕΡΜΑΝΙΑ | Εύκολα Βούρζμπουργκ και Μπρεμερχάβεν

Η Βούρζμπουργκ συνάντησε αντίσταση μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο από την Τούμπινγκεν, της οποίας επικράτησε με 80-67 για την 27η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Τούμπινγκεν προηγήθηκε στο 10' με 16-19 αλλά οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στην συνέχεια και αφού πήραν προβάδισμα με 37-34 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, διατήρησαν τα ηνία της αναμέτρησης και πήραν τη νίκη με 80-67.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ντουέιν Αντερσον με 16 πόντους και τον ακολούθησε ο Τζέισον Μπουν με 15 πόντους. Για την Τούμπινγκεν ξεχώρισαν ο Τζόσουα Γιανγκ με 15 πόντους και ο Γιόχαν Λίσκα με 14 πόντους.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Μπεμερχάβεν με κορυφαίους τους Φίλιπ Ζιένερ (20π.) και Στάνλεϊ Μπάρελ (19π.), επικράτησε της Μπαϊρόιτ με 79-68.