ΚΑΧΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ | "Πάτησε" την ΤΣΣΚΑ

Εύκολη επικράτηση της Κάχα Λαμποράλ επί της ΤΣΣΚΑ με 93-72 σε ένα παιχνίδι που από την αρχή έδειχνε πως δεν θα κυλήσει καλά για την ρώσικη ομάδα. Κορυφαίος για την Κάχα Λαμποράλ ο Τόμας Ερτέλ με 21 πόντους. Για την ΤΣΣΚΑ "διασώθηκε" ο Νέναντ Κρίστιτς με 12 πόντους σε 21:21 λεπτά παιχνιδιού.

Σε ένα κλειστό πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν "χέρι χέρι" στο σκορ, με την Κάχα Λαμποράλ να παίρνει βραχεία κεφαλή στη λήξη

της πρώτης περιόδου με σκορ 15-14. Από εκεί και πέρα με το ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου η Κάχα πάτησε το "γκάζι" και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα που έπαιζε ξέφυγε στο σκορ παίρνοντας διαφορά 19 πόντων (42-34) στο ημίχρονο.

"Παράσταση" για ένα ρόλο με βομβαρδισμό τριπόντων για την Κάχα Λαμποράλ στο δεύτερο ημίχρονο με την διαφορά να αγγίζει τους 34 πόντους (73-39) 9:49 πριν το τέλος του παιχνιδιού. Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν με αποτέλεσμα η ΤΣΣΚΑ να μειώσει τη διαφορά στους 21 πόντους (93-72 τελικό).

Δεκάλεπτα: 15-14, 43-24, 70-39, 93-72

Κάχα Λαμποράλ (Τάμπακ): Κουκ 5, Νοσιόνι 10, Μ. Μπιέλιτσα 15(3), Σαν Εμετέριο 9(1), Πλέις 9, Ερτέλ 21(5), Γιέλινεκ, Λάμπε 6, Ν. Μπιέλιτσα 13(3), Κοζέρ 5(1)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 9(1), Μίτσοφ 11(2), Τζάκσον 11(2), Σοκόλοφ 4, Κρστιτς 12, Ουίμς 10, Έρτσεγκ 10(1), Κάουν, Βοροντσέβιτς, Χριάπα, Πονκρασόφ 5, Παπαλουκάς