US Open: Εκτός και το Νο5 του ταμπλό, Ρουντ (vids)

Μετά τον Στέφανο Τσιτσιπά και ο Κάσπερ Ρουντ αποχαιρέτησε πρόωρα το Αμερικανικό Όπεν.

Ο Νορβηγός έγινε ο υψηλότερα καταταγμένος τενίστας που αποκλείεται από το τελευταίο Grand Slam της σεζόν, μετά την ήττα με  6-4, 5-7, 6-2, 0-6, 6-2 από τον Κινέζο, Νο67 της παγκόσμιας κατάταξης, Ζιζέν Ζανγκ στο βραδινό πρόγραμμα της Τετάρτης.

Ήταν η σπουδαιότερη νίκη του Ζανγκ στην καριέρα του, μετά από 3 ώρες και 18 λεπτά αγώνα στο Grandstand, προερχόμενος από νίκη επίσης στα 5 σετ

επί του Τζέι Τζέι Γουλφ στην πρεμιέρα της διοργάνωσης.

Στον 3ο γύρο, ο 26χρονος Κινέζος θα αντιμετωπίσει τον Ρίνκι Χιτζικάτα.

Στο τελευταίο ματς της 3ης ημέρας των ανδρών, ο Τέιλορ Φριτς δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στον Χουάν Πάμπλο Βαρίγιας τον οποίον κέρδισε με 6-1, 6-2, 6-2 και σφράγισε το ραντεβού με τον Γιακούμπ Μενσίκ στον 3ο γύρο.

Λίγο νωρίτερα, ο Φράνσις Τιαφό κέρδισε 6-3, 6-1, 6-4 τον Σεμπάστιαν Όφνερ και θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Αντριάν Μαναρινό για την πρόκριση στους “16” του Όπεν ενώ και ο Τόμι Πολ ξεπέρασε στα 5 σετ το εμπόδιο του Ρομάν Σαφιούλιν, κλείνοντας την αναμέτρηση με τον Νταβίντοβιτς-Φοκίνα στον 3ο γύρο.

US OPEN MEN’S SINGLES DRAW | DOUBLES | OPP (-7h)

The post US Open: Εκτός και το Νο5 του ταμπλό, Ρουντ (vids) appeared first on Tennis24.