Πρώτη ήττα για την Έβερτον

Την πρώτη της ήττα στην Πρέμιερ Λίγκ δέχθηκε η Έβερτον. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της πρέμιερ λιγκ, η αντίπαλος του Απόλλωνα στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, ηττήθηκε από την Τσέλσι εκτός έδρας με 2-0, και παρέμεινε στους 4 βαθμούς. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μετά από τρις αγώνες. Στην πρώτη αγωνιστική κέρδισε τον Στόουκ με 1-0, και στην 2η αγωνιστική εξήλθε ισόπαλη 1-1 με την Σίτι.

Το τέρματα της Τσέλσι πέτυχαν οι Φάμπρεγκας στο 27ο λεπτό και Μορατά στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Από την άλλη η Έβερτον σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε να απειλήσει την εστία του Κορτουά και δεν

έχει καλή απόδοση.

Ενδεκάδα Έβερτον: Pickford, Baines, Jagielka (c), Ashley Williams, Michael Keane, Holgate, Davies, Idrissa Gana Gueye, Sigurdsson, Wayne Rooney, Sandro.

Ενδεκάδα Τσέλσι: Courtois, Rudiger, Alonso, Fabregas, Kante, Morata, Pedro, Moses, Willian, Azpilicueta, Luiz.