«Χρυσή» αλλαγή ο Μπάρετ

Οι Λος Άντζελες Γκάλαξι, με αρκετούς αναπληρωματικούς, κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας τους Κολόμπους Κρου με γκολ στις καθυστερήσεις.Ο αρχικός στόχος των πρωτοπόρων της MLS ήταν η ισοπαλία, αφού έχουν ήδη μεγάλο βαθμολογικό προβάδισμα, ενώ ξεκούρασαν τα περισσότερα «αστέρια» τους στον αποψινό αγώνα. Αυτό δημιούργησε ένα ισορροπημένο ματς.Πάντως, στο 93ο λεπτό, ο Τσαντ Μπάρετ, που είχε εισέλθει σαν αλλαγή εννέα λεπτά νωρίτερα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από φάση διαρκείας
γεμάτη… κινδύνους για το 0-1.Άρα, ο «γαλαξίας» διατήρησε το αήττητο του σερί με «τρίποντο» της τελευταίας στιγμής και «ανέβηκε» στους 61 βαθμούς, δέκα παραπάνω από Ρέαλ Σολτ Λέικ και Σιάτλ Σάουντερς, που ακολουθούν στην συνολική κατάταξη. Από την άλλη, οι Κρου έμειναν στους 41 και έναν βαθμό πίσω από τους πρωτοπόρους της ανατολικής περιφέρειας, Χιούστον Ντάιναμο.Κολόμπους Κρου: Χέσμερ, Μάρσαλ, Φράντσις, Ορούρκ, Μιράντα, Τζέιμς, Ρότζερς, Γκάρντνερ (65’ Ρεντερία), Ντούκα (89’ Γκρόσμαν), Έκπο, Μεντόζα.Λος Άντζελες Γκάλαξι: Σάουντερς, Τζόρνταν, Γκονζάλεζ, Ντελαγκάρζα, Χέιντουκ, Στέφενς, Καρντόζο, Μπίρσαλ (62’ Ντόνοβαν), Λόπεζ (68’ Μαγκί), Ζουνίνιο, Κρίστμαν (84’ Μπάρετ).