Επιτέλους νίκη για τους Ρεβολούσιον

05:56 3/5/2012 - Πηγή: OnSports

Ύστερα από τρεις διαδοχικές ήττες, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον κέρδισαν με 2-1 τους Κολοράντο Ράπιντς και συμπλήρωσαν εννέα βαθμούς στο MLS.

Ο Γάλλος επιθετικός, Σερ Σενέ, ήταν ο κορυφαίος παίκτης του γηπέδου, καθώς ισοφάρισε σε 1-1 στο 27ο λεπτό εκμεταλλευόμενος αδράνεια της αντίπαλης άμυνας. Επίσης στο 39ο λεπτό δημιούργησε το 2-1, το οποίο διαμόρφωσε ο Φερνάντο Καρντένας.

Νωρίτερα, στο 21ο λεπτό ο Χάιμε Καστιγιόν είχε ανοίξει το σκορ υπέρ των Ράπιντς με δυνατή κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Μάρτιν Ριβέρο. Ωστόσο

το γκολ του Κολομβιανού μέσου δεν αποδείχθηκε αρκετό και οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους δώδεκα βαθμούς.

Σε εξέλιξη είναι δύο ακόμα παιχνίδια του σημερινού προγράμματος. Συγκεριμένα οι Λος Άντζελες Γκάλαξι υποδέχονται τους Σιάτλ Σάουντερς και η Ντι Σι Γιουνάιτεντ τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς.

Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Σοάρες, Μακ Κάρθι, Άλστον (42' Μπαρνς), Τζόζεφ, Σιμς, Φειλχάμπερ, Καρντένας (84' Ρούνστρομ), Σενέ, Μόρα (65' Ενγκουγιέν).
Κολοράντο Ράπιντς: Πίκενς, Μόουρ, Μάρσαλ, Ζαπάτα, Φρίμαν (75' Χιλ), Λαρέντοβιτς, Ριβέρο (84' Ακπάν), Καστριγιόν, Μάλιν, Κάσιο, Κάμινγκς.