Γρεβενά Αεράτα-Καστοριά 1-1

Την ευκαιρία να μείνουν μόνοι τους στην κορυφή της βαθμολογίας έχασαν τα Γρεβενά Αεράτα, καθώς έμειναν στο 1-1 με την Καστοριά, ενώ έχασαν πέναλτι στο τέλος.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό, με την Καστοριά να είναι καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα στο 25’ ο Βελλίδης κατάφερε να ανοίξει το σκορ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ! Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, και στο 60’ ο Ίττης ισοφάρισε σε 1-1 με εκτέλεση

φάουλ. Ο ίδιος παίκτης έχασε μοναδική ευκαιρία να δώσει στα Αεράτα τη νίκη, καθώς ο Καραγιάννης κέρδισε το πέναλτι στο 86’, αλλά ο Ίττης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Δημητριάδη από την άσπρη βούλα.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας, Νασιόπουλος, Λάλλος Θ., Δημητριάδης (70’ Ντινόπουλος), Στεργιόπουλος, Παπακώστας, Ιττης, Ιωαννίδης, Λάλλος Π., Μπαλοδήμος (75’ Δημόπουλος), Καραγιάννης

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Μπαμπάκος, Νίνος, Στασινόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Λίτσκας (88’ Μπορόζης), Βελλίδης, Τσετιροκλής, Τσαμτσάκης (65’ Τσολάκης), Πετρόπουλος (55’ Παπαδόπουλος), Κεραμιδάς

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου