Κάστωρ-Λευκάδια 3-2

Στις νίκες επέστρεψε ο Κάστορας, που αγωνίστηκε μετά από έναν μήνα λόγω της κακοκαιρίας, καθώς επικράτησε 3-2 των Λευκαδίων.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το πρώτο ημίχρονο, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, κυρίως με τον Μαλεγκάνο. Στο δεύτερο μέρος όμως έγιναν πιο… εύστοχοι. Στο 51’ ο Τσούκλης έκανε την πάσα και ο Μαλεγκάνος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Στο 52’ ο Καραμαλής εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Σεϊρανίδη στον Κωνσταντινόπουλο, με τον τερματοφύλακα να μην μπορεί να κρατήσει την μπάλα, και από κοντά έκανε το 2-0.

Τα Λευκάδια αντέδρασαν και στο 60’ ο Ζούρκος εκτέλεσε

το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Παναγιωτίδη, ξεγέλασε τον Τέγο και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1. Στο 71’ ο Τζιώτζης έκανε εκπληκτική κούρσα από το κέντρο του γηπέδου, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Μήλιο, ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 3-1. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων

ΚΑΣΤΩΡ: Τέγος, Γκούρλιας, Δινάδης (81’ Δασκουλίδης), Σιοπόβου, Παναγιωτίδης, Καραβασίλης, Παναγιωτίδης, Καραμαλής (90+1’ Αναγνώστου), Μήλιος (85’ Αντωνιάδης), Τζιώτζης, Τσούκλης, Μαλεγκάνος

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Κουβατζίδης, Σίμος, Σεϊρανίδης (79’ Βαγιάνης), Κοτζαχρήστος, Μωυσιάδης, Γιαουτζής, Ζούρκος, Εξαρχος, Συμπεθέρης, Ηλιάδης