Με Chimera στην παράταση οι Κάπιτολς

Οι Ουάσινγκτον Κάπιτολς επικράτησαν των Ουίνιπεγκ Τζετς με 4-3 στην παράταση, αφού ο Jason Chimera σημείωσε σε αυτή το δεύτερο αποψινό του γκολ.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, οι «πρωτευουσιάνοι» προηγήθηκαν τρεις φορές, αλλά οι Τζετς βρήκαν ισάριθμες... απαντήσεις. Τελικά το δεύτερο τέρμα του Chimera έκανε την διαφορά και έφερε τους Κάπιτολς στους 25 βαθμούς.

Στην πρώτη περίοδο, πλην του Chimera σκόραρε ο Alexander Semin, αλλά το δικό του γκολ ανταποδόθηκε από τον Andrew Ladd, ενώ ο Kyle Wellwood διαμόρφωσε το 2-2. Ο Nicklas Backstrom σημείωσε το 3-2 στο δεύτερο εικοσάλεπτο, αλλά 7:24 πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας ο Bryan Little ισοφάρισε. Έτσι ο σύλλογος του Ουίνιπεγκ εξασφάλισε τον έναν βαθμό, με τον οποίο συμπλήρωσε είκοσι.