Μεγάλη ανατροπή για Σέλτικ

Στα τελευταία 20 λεπτά η Σέλτικ σημείωσε τρία τέρματα, καταφέρνοντας να πάρει την ισοπαλία με 3-3 απέναντι στην Κιλμάρνοκ.

Τον… χάρο με τα μάτια είδε η Σέλτικ στην αναμέτρηση με την Κιλμάρνοκ στο «Ράγκμπι Παρκ» όπου στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 3-0.

Οι Σιλς (26’), Χέφερναρ (40’) και Φάουλερ (45’) είχαν βάλει στο… καναβάτσο τους «Κέλτες» οι οποίοι ήταν πολύ κοντά στην 4η τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία 20 λεπτά όμως κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία με 3-3. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Στοουκς που

μείωσε γρήγορα σε 3-2 (73’, 76’) για να έρθει ο Μούλγκρου στο 80’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα που φέρνει την Σέλτικ στους εννέα βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Ρέιντζερς.

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ: Γιάκολα, Φάουλερ, ΜακΚίον, Περσχαουζ, Σισοκό, Κέλι, Μπούγις, Χάρκινς, Σιλς, Πασκάλι, ΧέρερνανΣΕΛΤΙΚ: Φόρστερ, Μαϊστόροβιτς, Ντου Ρι (68’ Ελ Καντουρί), Μούλγκρου, Μάθιους, Λέντλεϊ, Σουνγκ Γεούνγκ, Καγάλ (46’ Γουανιάμα), Στόουκς, Φόρεστ, Χούπερ (46’ Μπανγκουρά)