Μελίσσια-Νέα Ιωνία 0-0

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ολοκλήρωσαν την μεταξύ τους αναμέτρηση Μελίσσια και Νέα Ιωνία, με τους φιλοξενούμενους στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να χάνουν μοναδική ευκαιρία, χάνοντας πέναλτι, για την νίκη.

Το παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων ήταν αρκετά δυνατό όμως καμία από τις δυο ομάδες δεν μπόρεσε να φτάσει στο γκολ και μοιραία το 0-0 αναμενόταν να «σφραγίσει» τις προσπάθειες τόσο των Μελισσίων όσο και της Νέας Ιωνίας. Ο Καλογερής ήταν αυτός που είχε τη δυνατότητα

να αλλάξει την μοίρα του παιχνιδιού, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε στο 93’ αποκρούστηκε από τον Νικολάου και έτσι οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Νικολάου, Τσουκαλάς (30' λ.τρ. Μποτονάκης), Κοκότης, Παπαϊωάν\νου, Ιωσήπου, Κωνσταντόπουλος, Νικόλα (79' Ρήγας), Ιατρού, Τζανετέας, Μανδύλης (60' Πατσιαβούρας), Ταυλαδωράκης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Δρόσος, Μαυρόπουλος, Χρόνης, Αχμέτ, Βιδάλης, Χαλιμούρδας, Καλογερής, Τσουτσουδάκης (85' Ελμαλόγλου), Ογκμποε, Βλασερός, Μπαλάσκας