Πάλι στα πέναλτι οι Ντέβιλς

Για τέταρτη φορά φέτος, οι Νιου Τζέρζεϊ Ντέβιλς πήραν νίκη στα πέναλτι, αφού στην συγκεκριμένη διαδικασία κατέβαλαν τους Ουάσινγκτον Κάπιτολς στην πρωτεύουσα των Η.Π.Α. έπειτα από ισόπαλο 2-2.

Οι Caps σκόραραν δύο φορές στην πρώτη περίοδο, αλλά οι «διάβολοι» ανταπέδωσαν στην δεύτερη. Δηλαδή τα τέρματα των Troy Brouwer και Jason Chimera προηγήθηκαν και αυτά των Petr Sykora και Ryan Carter ακολούθησαν με ένα εικοσάλεπτο

καθυστέρηση.

Η προσοχή των δύο ομάδων εστιάστηκε στην αμυντική τους λειτουργία και για αυτό άθροισαν συνολικά 36 σουτ σε 65 λεπτά παιχνιδιού. Ωστόσο, έπρεπε να καθοριστεί νικητής και για αυτό το ματς κατέληξε στα πέναλτι.

Αφού βρήκαν δίχτυα Parise και Ovechkin, ο David Clarkson πέτυχε το νικητήριο γκολ στον τέταρτο γύρο των εκτελέσεων πέναλτι. Έτσι, η ομάδα του Νιου Τζέρζεϊ συμπλήρωσε 17 βαθμούς και αυτή του Ουάσινγκτον 21.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.