Συνηθισμένη - κακή - Λίβερπουλ!

Η Λίβερπουλ για ακόμα μία φορά ξεκίνησε τα άσχημα αποτελέσματα στο γήπεδό της, παραχωρώντας ισοπαλία με 1-1 στην Νόριτς.

Τα τελευταία χρόνια η Λίβερπουλ αδυνατεί να εμφανιστεί ικανή να διεκδικήσει κάποιον τίτλο. Στο φετινό πρωτάθλημα ξεκίνησε με αρκετές προσδοκίες, ωστόσο από την 9η αγωνιστική παρουσιάζει τα προβλήματα που έχει τα τελευταία χρόνια.

Στην αναμέτρηση με την Νόριτς στο «Άνφιλντ» δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη, παραχωρώντας ισοπαλία με 1-1. Ο Κρεγκ Μπέλαμι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έβαλε μπροστά στο σκορ τους «κόκκινους», πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα μετά

την επιστροφή του.

Ωστόσο, με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Χολτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας έναν σημαντικό βαθμό στα «καναρίνια».

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Ρέινα, Τζόνσον, Ενρίκε, Κάραχερ, Σκρτελ, Τζέραρντ, Ντάουνινγκ (80’ Κάρολ), Άνταμ, Σουάρεζ, Κάιτ, Μπέλαμι (69’ Χέντερσον)
ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Μάρτιν, Μπαρνέτ, Τιερνέϊ, Νόουτον, Τζόνσον, Πίλκινγκτον, Χούλαχαν, Φοξ, Μπένετ (57’ Χολτ), Μόρισον