Το έκρινε ο Succop υπέρ των Τσιφς

Οι Κάνσας Σίτι Τσιφς επικράτησαν των Σαν Ντιέγκο Τσάρτζερς με 23-20 στην παράταση του τελευταίου αγώνα της αγωνιστικής του NFL.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 10-0 και 13-3 εκμεταλλευόμενοι φοβερό touchdown του Jonathan Baldwin, αλλά με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Τσάρτζερς επανήλθαν στην διεκδίκηση της νίκης με τρία field goals του Nick Novak.

Οι Τσιφς πέτυχαν νέο touchdown στην τέταρτη

περίοδο και διαμόρφωσαν το 20-12, αλλά με πρωταγωνιστή τον Curtis Brinkley οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 20-20 με converted play έπειτα από το πρώτο τους αποψινό touchdown.

Παρά την θεαματική προσέγγιση του σκορ, ο Ryan Succop έβαλε τέλος στο ματς υπέρ του συλλόγου του Κάνσας με field goal στην παράταση. Έτσι οι Τσιφς συμπλήρωσαν τέσσερις διαδοχικές νίκες και «ανέβηκαν» στο 4-3. Το ίδιο ρεκόρ έχει η ομάδα του Σαν Ντιέγκο, αλλά με δύο διαδοχικές ήττες.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.