Τρία σερί οι «πάπιες»

Αν και έχουν βρεθεί σε μειονεκτική θέση, οι Άναχαϊμ Ντακς επικράτησαν των Ντάλας Σταρς με 5-2, με τον Saku Koivu να πετυχαίνει τρία γκολ.

Τα... νιάτα του θυμήθηκε ο διεθνής Φινλανδός επιθετικός, ο οποίος διαμόρφωσε τα 1-0, 3-2 και 5-2 συμπληρώνοντας εννέα γκολ για φέτος. Οι Luca Sbisa και Matt Beleskey πέτυχαν τα άλλα γκολ των γηπεδούχων.

Πάντως, τα «αστέρια» ισοφάρισαν σε 2-2 στα πρώτα δύο λεπτά της τρίτης περιόδου με γκολ των Steve Ott και Alex Goligoski. Ωστόσο, στα εναπομείναντα λεπτά δεν μπόρεσαν να κάμψουν τις «πάπιες» που επανέκτησαν το προβάδισμα.

Μάλιστα, ο σύλλογος του Άναχαϊμ έχει πλέον 32 βαθμούς. Από την πλευρά τους, οι Σταρς έμειναν στους 47. Αμφότερες οι ομάδες είναι εκτός οκτάδας στην δυτική περιφέρεια του NHL, αλλά οι Ντακς έχουν το μεγαλύτερο... πρόβλημα, καθώς απέχουν 17 ολόκληρους βαθμούς από αυτή παρά την τρίτη τους διαδοχική επιτυχία.