Βλέπει «σεντόνι» η Τουλούζ

Στην 3η θέση της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος ανέβηκε προσωρινά η Τουλούζ, η οποία πέρασε νικηφόρα με 1-0 από την έδρα της Ρεν.

Την τέταρτή της νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια όπου είναι αήττητη πήρε η Τουλούζ, η οποία πέρασε νικηφόρα με 1-0 από το «Ρουντ ντε Λοριάν» απέναντι στη Ρεν. Η νίκη για τους φιλοξενούμενους, ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με αυτογκόλ του Ντάνζε. Πλέον βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας και ονειρεύεται Champions League.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, η Σοσό πήρε τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη και πλέον ελπίζει βάσιμα στην παραμονή της. Αυτή τη φορά, επικράτησε 2-0 της Νις. Ο Μπουτίν στις καθυστερήσεις άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Μάρτιν στο 68’ να κάνει το τελικό 2-0.