00:26 9/2/2012 - Πηγή: AEK365

ΑΓΓΛΙΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΑΣΗ ΤΩΝ «32»-ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ (Α' ΑΓΩΝΑΣ 1-1)
ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ-ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ:1-2 (παρ).
ΓΗΠΕΔΟ: «Ριβερσάιντ»
Την πρόκριση για τον 5ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας πήρε η Σάντερλαντ, αφού επικράτησε με 2-1 της Μίντλεσμπρο στην παράταση με τον κανονικό αγώνα να τελειώνει ισόπαλος με 1-1. Η Σάντερλαντ πήρε προβάδισμα στο 42' όταν ο Κάμπελ τροφοδότησε τον Κόλμπακ, ο οποίος με δεξί σουτ από την μικρή περιοχή

νίκησε τον Χόιτ για το 0-1. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 57' όταν ο Τόμπσον σέντραρε από τα δεξιά για τον Γιούσεβιτς, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον Μινολέ και έστειλε την αναμέτρηση στην παράταση. Την πρόκριση στις «μαύρε γάτες» έδωσε ο Σεσενιόν στο 113' με αριστερό σουτ από την μικρή περιοχή, μετά από πάσα του Γουίκαμ διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 υπέρ της Σάντερλαντ.
ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ: Χόιτ, Μπένετ, Μπέιτς, Χίνς, Μακ Μάχον, Άρκα (78' Ρίτσι), Γουίλιαμς, Βάιλ, Τόμπσον (70' Σμόλγουντ), Μάιν, Γιούσεβιτς (78' Εμνέ).
ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ: Μινολέ, Μπάρντσλεϊ, Ρίτσαρντσον, Τέρνερ, Ο' Σι, Λάρσον, Μακ Λιν, Κόλμπακ, Γκάρντερ, Σεσενιόν (117' Μέιλερ), Κάμπελ (87' Γουίκαμ).