LIGUE 1'- 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λιόν- Μπορντό: 1-1
(Μπριάν 90'- Ομπράνιακ 62')

Λυτρώθηκε στο 90' η Λιόν που απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Μπορντό.

Η Μπορντό προηγήθηκε με τον Ομπράνιακ στο 62ο λεπτό, ενώ στο 67' αποβλήθηκε ο Λακαζέτ της Λιόν. Η Λιόν παρότι με 10 παίκτες, πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 90ο λεπτό με τον Μπριάν.

Σεντ Ετιέν- Λοριάν: 3-2
(Μπραντάο 7', Κορνέ 14', Γκραντέλ 72'- Ζουφρέ 38', Αμπουμπακάρ 86')

Στις νίκες επέστρεψε η Σεντ Ετιέν που επικράτησε με 3-2 της Λοριάν.

Η Σεντ Ετιέν έκανε το 1-0 μόλις στο 7ο λεπτό με τον Μπραντάο, ενώ στο 14' ο Κορνέ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 38' ο Ζουφρέ μείωσε σε 2-1 για τη Λοριάν, ενώ ο Γκραντέλ στο 72' έκανε το 3-1 και ο Αμπουμπακάρ στο 86' το τελικό 3-2.

Σοσό- Μονακό: 2-2
(Μπακαμπού 56', Λόπι 69'- Καρασκό 5', 10')

Χαρακίρι έκανε η Μονακό, που βρέθηκε να νικά με 2-0 τη Σοσό και τελικά κόλλησε στο 2-2 κι άφησε την Παρι μόνη πρώτη.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Καρασκό άνοιξε το σκορ για τη Μονακό, ενώ ο ίδιος παίκτης στ 10' μετά από λάθος γύρισμα της άμυνας της Σοσό, έγραψε το 2-0. Η Σοσό μείωσε με τον Μπακαμπού στο 56ο λεπτό, ενώ στο 69' ισοφάρισε με τον Λόπι.