18:36 1/12/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΛΙΣΓΚΑ - 14η αγωνιστική

ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Μπορούσια Παρκ

Με ένα γκολ του Ράφαελ στο 63ο λεπτό η Γκλάντμπαχ νίκησε τη Φράιμπουργκ και συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις. Η Μπορούσια έχει εδραιωθεί στην τέταρτη θέση έχοντας μάλιστα πολύ μικρή απόσταση από την τρίτη Ντόρτμουντ. Το επτά στα επτά που έχει πλέον η Γκλάντμπαχ είναι νέο

ρεκόρ για το σύλλογο.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Κορμπ, Γιάντσκε, Στρανζ, Βεντ, Τσάκα, Κράμερ, Χέρμαν (84'Χργκότα), Αράνγο (92'Νόρντβαϊτ), Ράφαελ (86'Ντε Γιόνγκ), Κρούσε.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Σοργκ, Χεν, Ντιανέ, Κ.Γκίντερ, Μ.Γκίντερ, Χέφλερ, Κοκέλιν (82'Λορένζονι), Μεχμέντι, Φρέις (60'Κερκ), Χάνκε.

ΑΝΟΒΕΡΟ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: HDI Arena

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε το Ανόβερο απέναντι στην Άιντραχτ επικρατώντας τελικά με 2-0. Ο Ντιούφ άνοιξε στο 24' το σκορ με κεφαλιά ενώ στο 57' η Άιντραχτ έμεινε με δέκα καθώς αποβλήθηκε ο Λάνιγκ. Έντεκα λεπτά μετά ο Χούζτι με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

ΑΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Μαρσέλο, Σουλτς, Πριμπ, Αντρέασεν, Χόφμαν, Σμίντεμπαχ, Χούζτι (91'Τσερούντολο), Ντιούφ (89'Σλάουντραφ), Σόμπιετς (70'Μπιτενκούρτ).

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Γιουνγκ, Σαμπράνο (73'Κεμπφ), Φλουμ, Οτζίπκα, Λάνιγκ, Σβέγκλερ, Σρκεκ (46'Χοσέλου), Μπαρνέτα, Ινούι (64'Μπακαλόρζ), Κάντλετς.