Ασίστ και αποβολή για Τζαβέλλα

10:37 7/3/2012 - Πηγή: AEK365

Το εκτός έδρας παιχνίδι της Μονακό με την Ανζέ τα είχε όλα. Τρία γκολ, έντεκα κίτρινες κάρτες, δυο αποβολές με τα συναισθήματα του Γιώργου Τζαβέλλα να εναλλάσσονται συνεχώς.
Πιο συγκεκριμένα, ο διεθνής μπακ ήταν αυτός που εκτέλεσε το φάουλ με το οποίο ο Τουρέ πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για λογαριασμό της Μονακό. Όμως, έξι λεπτά πριν το τέλος ο Τζαβέλλας αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο για τα εναπομείναντα λεπτά. Μάλιστα η Ανζέ κέρδισε πέναλτι στο τέλος το οποίο όμως ήταν άστοχο προς τεράστια ανακούφιση του Τζαβέλλα που είδε την Μονακό να φεύγει νικήτρια με 2-1 και να απομακρύνεται από την προτελευταία θέση της δεύτερης κατηγορίας του γαλλικού πρωταθλήματος.
Εκτός αποστολής για το συγκεκριμένο παιχνίδι έμεινε ο έτερος Έλληνας, Αλέξανδρος Τζιόλης.