23:42 19/10/2012 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 8η αγωνιστική

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ-ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ: 3-3

ΓΗΠΕΔΟ: Ράιν Νέκαρ Αρίνα

Εκπληκτικό παιχνίδι ανάμεσα σε Χόφενχαϊμ και Γκρόιτερ Φιρτ με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες, 3-3. Ο Βραζιλιάνος Φιρμίνο έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους μόλις στο 8ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Στίμπερ στο 39'. Η Χόφενχαϊμ πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 67' με τον Χοσέλου αλλά η απάντηση ήρθε στο 84' με τον Πριμπ. Πέντε λεπτά μετά ο Χοσέλου έκανε το 3-2 και όλα έδειχναν ότι η Χόφενχαϊμ θα έπαιρνε τη νίκη. Στις καθυστερήσεις όμως ο Σόμπιετς ισοφάρισε.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Βίζε, Μπεκ, Ντελπιέρ, Κόμπερ, Τζόνσον, Ρούντι, Στρέκερ, Βόλαντ (91'Σίπλοκ), Ρομπέρτο Φιρμίνο, Ουσάμι (70'Γκρίφι), Χοσέλου.

ΓΚΡ.ΦΡΙΤ: Γκρεν, Νέχριγκ, Κλάινε, Μαβράι, Σμίντγκαλ, Φέρστνερ, Σαραρέρ (80'Μίκελσεν), Πριμπ, Στίμπερ (86'Σόμπιετς), Εντού (75'Νέθε), Ασαμόα.