21:31 22/2/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΙΕΝΑ- ΚΑΤΑΝΙΑ: 0-1
Γήπεδο: Αρτέμιο Φράνκι
Σημαντική νίκη με 1-0 μέσα στην έδρα τη Σιένα πέτυχε η Κατάνια και απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Η Κατάνια απείλησε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Αλμιρόν, ενώ στο 18' ο Καρίσο απέκρουσε το σουτ του Γκάτσι.
Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 23ο λεπτό σε ανατροπή του Γκάτσι και ο Λόντι από τα 11 μέτρα έκανε το 1-0.
Στο 64ο λεπτό το σουτ του Λόντι έγλυψε το δοκάρι του Πέγκολο, ενώ στο 70' ο Καρίσο σταμάτησε εντυπωσιακά

την προσπάθεια του Γκάτσι.
Στο 83' το σουτ του Μπριέντζα πέρασε εκατοστά άουτ, ενώ στο 85' ο Γκονζάλες αστόχησε από ιδανική θέση.
ΣΙΕΝΑ: Πέγκολο, Βιτιέλο, Τέρτζι, Ροσετίνι, Ρόσι, Ντ'Αγκοστίνο (59' Βεργκάσολα), Γκάτσι, Μπριέντζα, Γκιόργκι (75' Γκονζάλες), Ντέστρο, Καλαϊό (64' Μπογκντάνι).
ΚΑΤΑΝΙΑ: Καρίσο, Μπελούσκι, Λεγκροτάλιε, Σπόλι, Ίζκο (52' Λάμα), Αλμιρόν, Ρικιούτι (60' Σέιμουρ), Λόντι, Μαρκέζε, Κατελάνι (75' Μπιαγκιάντι), Μπεργκέσιο.