23:12 6/8/2013 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE- 3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΣΚΕΝΤΕΡΜΠΕΟΥ- ΣΑΧΤΙΟΡ Κ.: 3-2 (0-3)
Γήπεδο: Κεμάλ Στάφα

Η Σκεντέρμπεου πίεσε από την αρχή και άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Τόμιτς μετά από ασίστ του Ορελέσι, ενώ στο 20' ο Σκέμπι με πέναλτι έγραψε τα 2-0 για τους Αλβανούς. Η Σαχτιόρ δεν μπορούσε να αντιδράσει σε κανένα σημείο του αγώνα και πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίωρο (29'), η Σκεντέρμπεου με νέο πέναλτι του Σκέμπι, ισοφάρισε το 3-0 του πρώτου αγώνα. Οι Κοζάκοι πήραν μπροστά μετά από το 30' και στο 38' μείωσαν σε 3-1 με τον Κιζνιτσένκο

Το τελικό 3-2 έκανε ο

Μπαϊζάνοφ στο 67ο λεπτό κι έτσι η ομάδα από το Καζακστάν θα βρεθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΣΚΕΝΤΕΡΜΠΕΟΥ: Σέχι, Αράπι, Αντεμίρ (85' Φαγκού), Ραντάς, Γκβοζντένοβιτς, Ορελέσι, Τόμιτς (61' Αμπαζί), Λιλάι, Μορίνα (64' Εζουπί), Σκέμπι, Πέγιτς.

ΣΑΧΤΙΟΡ: Μόκιν, Βασίλιεβιτς, Ποριβάεφ (61' Ταράσοφ), Ντζίντιτς, Μαλί (46' Μπϊζάνοφ), Σίμσεβιτς, Γκαζαριάν, Βίσιους, Κάνιας, Φινοντσένκο, Κιζνιτσένκο (73' Ζένκοβιτς).