Έκανε το καθήκον της η ΑΕΚ

19:47 18/5/2013 - Πηγή: AEK365

Η ΑΕΚ φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει τη νίκη που ήθελε απέναντι στον ΠΑΟΚ. Η Ένωση νίκησε άνετα τους Θεσσαλονικείς με 34-29 για την δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ του Πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ

Το ματς

Το πρώτο ημίχρονο ήταν στην κυριολεξία ένα ντέρμπι με την ΑΕΚ να προσπαθεί να ξεφύγει, αλλά τον ΠΑΟΚ

να βρίσκει τρόπους και να μειώνει ή ακόμα και να ισοφαρίζει. Τα λεπτά κύλησαν με τους Θεσσααλονικείς να παίρνουν προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο 12-11.
Στην επανάληψη η Ένωση μπήκε ακόμα πιο δυνατά και κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό της. Οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν τον ρυθμό τους σε άμυνα κι επίθεση και με συνοπτικές διαδικασίες έφτασαν στη νίκη.

ΑΕΚ: Καφφάτος, Μπακαούκας, Γεωργιάδης, Γιαννόπουλος, Μπαλωμένος, Τσακνής, Σιγγάρης, Ασαρίδης, Οικονόμου, Αλβανός, Ναουμίδης, Τσαούσης, Παπαδιονυσίου, Κουρέττας, Παπαδόπουλος, Χερουβειμ

ΠΑΟΚ: Ζάγκας, Παλάσκας., Γουργουμής, Πίτσιος, Αποστολίδης Β., Κοκώνης, Αποστολίδης Π., Ορφανουδάκης, Πετρίδης, Ιωαννίδης, Τσακίρης, Περβανάς, Τσάτσος, Καραάγγελος,. Τσίλης, Σεβαστίδης