ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ- 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ- ΒΕΡΟΙΑ: 1-0
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος με 1-0 κόντρα στη Βέροια και επέστρεψε στις επιτυχίες.

To ματς στο πρώτο 40λεπτο ήταν τραγικό με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στο κέντρο και να μην μπορούν να απειλήσουν

τελικά στο 42' ο Ατρόμητος πήρε κεφάλι στο σκορ. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και έκλεψαν ψηλά τη μπάλα, ο Παπαδόπουλος έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Καραγκούνη, που με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Λόπεζ και έκανε το 1-0 για τον Ατρόμητο.

Στο 55' το σουτ του Μπαργκάν έφυγε πολύ άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Αναστασόπουλος απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Μπρίτο. Στο 64' ο Μπεν μπήκε στην περιοχή και το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση έφυγε δίπλα από την εστία του Τσενάμο, ενώ στο 68' η κεφαλιά του Λαζαρίδη σταμάτησε στο δοκάρι της Βέροιας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Καραγκούνης (81' Γεωργίου), Ουμπίντες, Δημούτσος (90+1' Καραμάνος), Μπρίτο (72' Πίτου Γκαρσία), Παπαδόπουλος

ΒΕΡΟΙΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεζ (46' Αναστασόπουλος), Μρντάκοβιτς (58' Μάνος), Μπεν, Σισόκο, Σιόντης, Αμαραντίδης, Μπαργκάν, Ορέστες, Όστοϊτς, Αποστολόπουλος (77' Τζημόγιαννης), Τραπ