20:11 7/4/2013 - Πηγή: AEK365

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ- 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολιανένσε- Μπενφίκα: 0-2
(Σάλβιο 52', Μάτιτς 64')

Εύκολη νίκη με 2-0 πέτυχε η Μπενφίκα με 2-0 της Ολιανένσε και συνεχίζει ακάθεκτη για τον τίτλο.
Το σκορ άνοιξε στο 52ο λεπτό ο Σάλβιο, ενώ στο 64' ο Μάτιτς έκανε το τελικό 2-0.

Γκιμαράες- Μπέιρα Μαρ: 2-1
(Μπαλντέ 5', Σουντανί 62'- Μπούρα 26')

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Γκιμαράες επό της Μπέιρα Μαρ.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Μπαλντέ αλλά στο 26' ο Μπούρα έφερε το ματς στα ίσα. Τη νίκη στη Γκιμαράες έδωσε ο Σουντανί με γκολ

στο 62ο λεπτό.

Εστορίλ- Νασιονάλ Μαδέιρα: 4-0
(Καρλίτος 6', Εδουάρδο 9',, 49' Λεάλ 12')

Εύκολη νίκη πέτυχε η Εστορίλ με 4-0 επί της Νασιονάλ Μαδέιρα και ελπίζει για έξοδο στην Ευρώπη.
Ο Καρλίτος άνοιξε το σκορ στο 6ο μόλις λεπτό ενώ στ 9' ο Εδουάρδο έκανε το 2-0. στο 12' ο Λεάλ τριπλασίασε τα γκολ της Εστορίλ Και στο 49' αποβλήθηκε ο Ροντρίγκες της Νασιονάλ Μαδέιρα. Το τελικό 4-0 έκανε στο 49' ο Εδουάρδο.

Ζιλ Βιθέντε- Ακαδέμικα: 2-1
(Μπρίτο 62', Γέρο 68'- Εδουάρδο 42')

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Ζιλ Βιθέντε κόντρα στην Ακαδέμικα.
Η Ακαδένικα άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό με τον Εδουάρδο, αλλά ο Μπρίτο έφερε το ματς στα ίσα στο 62' και ο Γέρο έκανε το 2-1 στο 68'.

Ρίο Άβε- Βιτόρια Σετούμπαλ: 2-1
(Χασάν 10' πεν., Μπράγκα 32'- Βενάνσιο 2')

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Ρίο Άβε με 2-1 επί της Σετούμπαλ.
Το σκορ άνοιξε ο Βενάνσιο για τη Σετούμπαλ στο 2ο μόλις λεπτό, αλλά στο 10' ο Χασάν με πέναλτι έκανε το 1-1. Τη νίκη στη Ρίο Άβε έδωσε ο Μπράγκα με γκολ στο 32' ενώ στο 37' αποβλήθηκε ο Πεδρόσο της Σετούμπαλ και στο 62΄ο Χασαν της Ρίο Άβε.