Επιβλητική η Μίλαν, άνετα η Ρόμα (VIDEOS)

10:41 8/8/2013 - Πηγή: AEK365

Στο Guinness International Champions Cup, η Μίλαν κατέλαβε την 3η θέση καθώς, έπειτα από μια επιβλητική εμφάνιση, επικράτησε των Λος Άντζελες Γκάλαξι με 2-0 στο Μαϊάμι των ΗΠΑ. Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Μάριο Μπαλοτέλι και πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Εμπαγιέ Νιάνγκ έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα παρά τις ευκαιρίες της Μίλαν για ακόμα μεγαλύτερο σκορ.

Στο Τορόντο του Καναδά, η Ρόμα δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Τορόντο την οποία κέρδισε με 4-1 σε φιλικό προετοιμασίας. Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στο παιχνίδι η Ρόμα βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Μπουρντίσο αλλά αντέδρασε και αφού πρώτα ισοφάρισε στο 25' με τον Φλορέντσι, προηγήθηκε με γκολ του Μποριέλο στο 33ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο δυο γκολ του Πιάνιτς, στο 67' και στο 87' διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.