7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ- ΓΚΕΝΚ: 0-1
Γήπεδο: Ολιμπίνσκι

Γκέλα ολκής για την Ντιναμό που έχασε στην πρεμιέρα με 1-0 από την Γκενκ.

Στο 14ο λεπτό η Γκενκ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπογιό, ενώ στο 36' το σουτ του Γκοριούς πέρασε λίγο άουτ.

Η Γκενκ μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και στο 62' πήρε κεφάλι στ σκορ με γκολ του Γκοριους. Στη συνέχεια οι Ουκρανοί προσπάθησαν να απαντήσουν, χωρίς επιτυχία όμως.

ΝΤΙΝΑΜΟ:

Κόβαλ, Σίλβα, Βίντα, Τρεμουλινάς, Κασερίντι, Γιαρμολένκο, Βουκόγιεβιτς, Αρούνα (72' Γκούσεφ), Μπελχαντά (46' Μπεζούς), Λενς, Ιντέγιε (56' Μποκανί).

ΓΚΕΝΚ: Κέτελες, Μποντζί, Κουλιμπαλί, Νγκονγκσά, Χίλαντ, Καμούς (90+1' Λιμπόμπε), Μπούφελ, Κουμορντζί, Τσιμανγκά, Φόσεν (80' Μονρόουζ), Μπογιό (31' Γκοριους).

ΤΟΥΝ- ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ: 1-0
Γήπεδο: Αρένα Τουν

Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχε η Τουν κόντρα στη Ραπίντ Βιέννης.

Η Τουν ήταν καλύτερη από την αρχή του αγώνα και στο 35ο λεπτό ο Σνέουβλι μετά από ασίστ του Ζούφι, πλάσαρε ιδανικά κι έκανε το 1-0.

Στο 52ο λεπτό ο σκόρερ, έχασε σημαντική ευκαιρία, να κάνει το 2-0, όπως έκανε και στο 73'.

ΤΟΥΝ: Φάβρε, Σουλμόνι, Ρέινμαν, Βίτβερ (73' Φερέιρα), Λούτι, Ζούφι, Χέντιγκερ, Σνέουλι, Σιρίνζι, Ζούνιορ, Σνέουβλι (80' Σάντικ).

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ: Νοβότα, Σράμελ, Σονλάιτνερ, Ντίμπον, Πέτσος, Χόφμαν (63' Μπόιντ), Σάουμπ, Μπόσκοβιτς (80' Μπεχρέντ), Σάμπιτζερ, Τριμέλ, Μπέργκσταλερ (80' Γκρόζουρεκ).