Ματσάρα… με σόου Μέσι (VIDEO)

00:02 10/6/2012 - Πηγή: AEK365

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ- ΒΡΑΖΙΛΙΑ: 4-3
Γήπεδο: ΜetLife
Μεγάλο ματς αν και φιλικό, ανάμεσα σε Αργεντινή και Βραζιλία, με την πρώτη να κερδίζει με 4-3.
Η Βρζαιλία μπήκε καλύτερα στο ματς και άνοιξε το σκορ με σουτ του Ρομούλο μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από ασίστ στο Νεϊμάρ στο 28ο λεπτό.
Η Αργεντινή ωστόσο απάντησε άμεσα κι έφερε το ματς στα ίσια στο 31'.
Ο Ιγκουαΐν έκλεψε την μπάλα στο κέντρο, έκανε την κάθετη για τον Μέσι,

που ξέφυγε από την άμυνα της Βραζιλίας και πλάσαρε ιδανικά.
Ο κάτοχος της «Χρυσής Μπάλας» πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 34' με πανομοιότυπο τρόπο.
Κάθετη του Ντι Μαρία, ξεπέταγμα του Μέσι και πλασέ σε κενή εστία, μιας και πέρασε και τον Ράφαελ.
Η «σελεσάο» μπήκε καλή στην επανάληψη και στο 56' ισοφάρισε με κοντινό πλασέ του Όσκαρ, ενώ στο 72' μετά από τραγικό λάθος του Ρομέρο, ο Χουλκ έκανε το 3-2.
Το 3-3 διαμόρφωσε στο 76ο λεπτό ο Φερνάντες με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Αγουέρο, ενώ τη νίκη στην Αργεντινή έδωσε ο Λιονέλ Μέσι στο 85' με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή και αφού είχε κάνει πρώτα κούρσα από το κέντρο.
Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν οι Λαβέτσι και Μαρσέλο.
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ: Ρομέρο, Σαμπαλέτα, Γκαράι, Ροντρίγκες (88' Καμπανιάρο), Φερνάντες, Μασεράνο, Γκάγκο, Σόσα (61' Γουινιαθού), Ντι Μαρία (74' Αγουέρο), Μέσι, Ιγκουαΐν (88' Λαβέτσι).
ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Ράφαελ, Μαρσέλο, Ράφαελ (80' Ντανίλο), Ζουάν, Ουβίλινι, Όσκαρ (60' Ζιουλιάνο), Σάντρο, Ρομόλου (74' Κασεμίρο), Νεϊμάρλ, Νταμιάο (67' Πάτο), Χουλκ (83' Λούκας).