Μοιρασιά στην Βέροια

21:37 5/3/2012 - Πηγή: AEK365

Μολονότι δέχθηκε πρώτη γκολ και αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο, η Βέροια κατάφερε να ισοφαρίσει τον Πανσερραϊκό και χάρη στο 1-1 να σώσει τουλάχιστον το βαθμό. Η ομάδα των Σερρών ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Τάντιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια ήταν αυτή που ανέβασε την απόδοσή

της και παρότι αγωνιζόταν από το 60' με δέκα παίκτες (δεύτερη κίτρινη ο Κανακούδης), έφτασε στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κάντι (75'), ενώ είχε και δοκάρι με τον Ντιέ (78').

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καντιμοίρης, Καλί (58' Λανγκλέ), Σαμαράς, Κανακούδης, Μπουλούτ, Μπαργκάν (90' Λαναρής), Καλογέρης, Ντιέ, Γεωργιάδης, Ολαϊτάν, Κάντι (79' Ολισαντέμπε).

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Γουμάγιας, Σαλαμαστράκης, Παντελιάδης, Ανάκογλου (76' Ντα Κόστα), Στεφανίδης, Κιάσσος (90' Κ. Τριανταφύλλου), Μιλένκοβιτς, Τάντιτς (85' Γκούρτσας), Σιάκκας, Ντιόγκο, Καρατζάς.