23:46 15/11/2013 - Πηγή: AEK365

ΙΤΑΛΙΑ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ: 1-1
Γήπεδο: Σαν Σίρο

Στο 1-1 έμειναν Ιταλία και Γερμανία σε ένα μεγάλο φιλικό στο «Σαν Σίρο».

Στο 3ο λεπτό το σουτ του Πίλο έφυγε μόλις άουτ, αλλά στο 8' μετά από κόρνερ ο Χούμελς με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τη Γερμανία. Στο 11' μετά από νέο κόρνερ ο Χέβεντες έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε στόχο, ενώ στο 17' ο Κεντίρα σημάδεψε το δοκάρι του Μπουφόν. Ωστόσο στο 28ο λεπτό ο Μπονούτσι πάτησε όμορφα στον Αμπάτε

που με σουτ έκανε τα 1-1. Στο 33ο λεπτό τα «πάντσερ» είχαν νέο δοκάρι με τον Σίρλε, ενώ στο 51' ο Νόιερ είπε όχι σε σουτ του Μαρκίζιο.

Στο 63ο λεπτό η κεφαλιά του Κρισίτο κόπηκε πάνω στη γραμμή, ενώ στο 83΄το σουτ του Οζίλ έφυγε μόλις άουτ.

ΙΤΑΛΙΑ: Μπουφόν, Αμπάτε, Μπαρτζάλι (71' Ογκμπόνα), Μπονούτσι, Κρισίτο, Μότα, Πίρλο (82' Τσέρτσι), Μαρκίζιο, Μοντολίβο, Οσβάλντο (53' Καντρέβα), Μπαλοτέλι.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Χέβεντες, Μπόατενγκ, Χούμελς, Γιάνσεν, Λαμ, Κεντίρα (67' Μπέντερ), Μίλερ (87' Λ.Μπέντερ), Κρόος, Σίρλε (59' Ρόις), Γκέτσε (60' Οζίλ)

Λευκορωσία- Αλβανία: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Λευκορωσία και Αλβανία, με τους γηπεδούχους να χανουν πέναλτι στο 18ο λεπτό.

Τσεχία-Καναδάς: 2-0
(Σελούτσκα 3', Χοράβα 82')

Εύκολη νίκη με 2-0 πέτυχαν οι Τσέχοι κόντρα στον Καναδά σε φιλικό ματς.

Οι Τσέχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σελούτσκα μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ στο 39' ο Καναδάς έχασε πέναλτι με τον Ντε Ροζάριο. Το τελικό 2-0 έκανε ο Χοράβα στο 82ο λεπτό.

Εσθονία- Αζερμπαϊτζάν: 2-1
(Ζένιοφ 54', Λίντπερε 66'- Αλίγεφ 44')

Φιλική νίκη με 2-12 πέτυχε η Εσθονία κόντρα στο Αζερμπαϊτζάν.

Το Αζερμπαϊτζάν άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό με τον Αλίγεφ, αλλά στο 54' ο Ζένιοφ έκανε το 1-1. Τη νίκη στην Εσθονία έδωσε ο Λίντπερε με γκολ στο 66ο λεπτό.

ΡΩΣΙΑ- ΣΕΡΒΙΑ: 1-1
Γήπεδο: Ζαμπέελ

Μοιρασιά στο Ντουμπάι, με τις Ρωσία και Σερβία να μένουν στο 11 σε φιλικό ματς.

Η Ρωσία άνοιξε το σκορ με τον Σαμέντφ στο 30', αλλά με τη σέντρα η Σερβία απάντησε κι έφερε το σκορ στα ίσα με τον Τζόρτζεβιτς.

ΡΩΣΙΑ: Ακινφέεφ, Ιγκνάσεβιτς, Γκρανάτ, Κοζλόφ (62' Εστσένκο), Κομπάροφ, Σαμέντοφ, Σιρόκοφ (89' Ριαζάντσεφ), Φαϊζούλιν, Ιόνοφ (64' Σμολόφ), Γκλουσάκοφ, Κοκόριν.

ΣΕΡΒΙΑ: Στόικοβιτς, Ιβάνοβιτς, Μπίσεβατς, Κολάροφ, Ρουκάβινα, Τόμοβιτς, Μάτιτς (73' Μιλιβόγιεβιτς), Τόσιτς (84' Ζίφκοβιτς) Ραντοβάνοβιτς (47' Φέισα), Τζόρτζεβιτς (63' Σκέποβιτς), Τάντιτς (73' Τζούρισιτς),

Δανία- Νορβηγία: 2-1
(Κβιστ 14', Μποΐλεσεν 90'- Πέντερσεν 78')

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Δανία στο φιλικό Σκανδιναβικό ντέρμπι με τη Νορβηγία.

Η Δανία άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Κβιστ αλλά στο 78' η Νορβηγία ισοφάρισε με τον Πέντερσεν. Τη νίκη στη Δανία έδωσε στο 90' ο Μποΐλεσεν.

Τουρκία- Β.Ιρλανδία: 1-0
(Ερντίνγκ 45')

Τη νίκη με 1-0 πέτυχαν οι Τούροι σε φιλικό με τη Βόρειο Ιρλανδία.

Η Τουρκία άνοιξε το σκορ με τον Ερντίνγκ στο 45ο λεπτό και στη συνέχεια δεν απειλήθηκαν.

Ιρλανδία- Λετονία: 3-0
(Κιν 22', ΜακΓκίντι 68', Λονγκ 80')

Πλάκα έκανε στη Λετονία η Ιρλανδία, καθώς την κέρδισε με 3-0.

Η Ιρλανδία άνοιξε το σκορ με τον Κιν στο 22ο λεπτό, ενώ ο ΜακΓκίντι στο 68' έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 έγραψε στο 80' ο Λονγκ.

Πολωνία- Σλοβακία: 0-2
(Κούτσκα 31', Μακ 39')

Εύκολη νίκη με2-0 για τη Σλοβακία επί της Πολωνίας.

Η Σλοβακία άνοιξε το σκορ με τον Κούτσκα στο 31ο λεπτό, ενώ στο 39' ο Μακ έκανε το 2-0.