Ο Κλίνσμαν κέρδισε τον Λεβ

23:50 2/6/2013 - Πηγή: AEK365

ΗΠΑ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ: 4-3
Γήπεδο: Μεμόριαλ

Σε ένα καταπληκτικό ματς στην Ουάσινγκτον η Αμερική επικράτησε με 4-3 της Γερμανίας, από την οποία έλειπαν σημαντικοί παίκτες.

Οι ΗΠΑ άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Άλτιντορ, ενώ 3 λεπτά μετά ο Τερ Στέγκεν με μια απίστευτη γκάφα έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Κλίνσμαν. Τα «πάντσερ» μείωσαν με τον Βέστερμαν στο

51' αλλά στο 60' και στο 64' ο Ντέμπσεϊ με δύο γκολ έκανε το 4-1. Ο Κρούζε μείωσε σε 4-2 στο 79' και δύο λεπτά μετά ο Ντράξλερ έκανε το τελικό 4-3.

ΗΠΑ: Χάουαρντ, Τζόνσον (46' Ντέιβις), Γκονζάλες, Μπέσλερ, Μπίσλι (56' Καστίγιο), Τζόουνς, Μπράντλεϊ, Έβανς, Ζουσί (56' Τζόνσον), Άλτιντορ (81' Μπόιντ)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Τερ Στέγκεν, Μερτεζάκερ (46' Βολσκάιντ), Χέβεντες, Γιάνσεν (46' Αόγκο), Σ.Μπέντερ (46' Κρούζε), Λ.Μπέντερ (46' Βέστερμαν), Ράιναρτζ, Ντράξλερ, Κλόζε (80' Μίλερ), Ποντόλσκι, Σούρλε (67' Σαμ)