Πέρασε από Μάλαγα η Ρεάλ

23:44 17/1/2013 - Πηγή: AEK365

Πατώντας γκάζι στο πρώτο πεντάλεπτο της τέταρτης περιόδου, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 72-64 της Μάλαγα και σημείωσε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια του Top 16, μία εβδομάδα πριν από τη μονομαχία με τον Παναθηναϊκό. Οι παίκτες του Χοάν Πλάθα έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο 16-19 για να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι στο ημίχρονο (36-30). Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στο τέλος στη νίκη με 72-64 στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 36-30, 48-43, 64-72.

Μάλαγα: Σιμόν 16 (4), Γουίλιαμς 4, Λίμα 2, Πάνκο 10 (1), Βιδάλ 2, Ουρτασούν 3 (1), Κέλογουεϊ 5, Πέροβιτς, Βάθκεθ 12, Ζόριτς 10, Ντράγκιτς.

Ρεάλ Μαδρίτης: Ντρέιπερ 3 (1), Φερνάντεθ 15 (2), Πότσιους 4, Σουάρεθ 6 (1), Ρέγιες 4, Μίροτιτς 4 (1), Ροντρίγκεθ 14 (2), Χετσχάιμερ, Μπέγκιτς, Κάρολ 9 (1), Γιουγ 8 (2), Σλότερ 5.