23:48 6/8/2013 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE- 3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΠΑΡΤΙΖΑΝ- ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: 0-1 (1-2)
Γήπεδο: Στάδιο Παρτιζάν

Την έκπληξη έκανε η Λουντογκόρετς που κέρδισε και στο 2ο ματς την Παρτιζάν (1-0) και θα βρεθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Παρτιζάν πίεσε από το πρώτο λεπτό και ειδικότερα στο πρώτο ημίωρο έγινε πολύ απειλητική αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Οι Σέρβοι το πάλεψαν πολύ και στην επανάληψη αλλά η άμυνα της Λουντογκόρετς άντεξε και στο 88' οι Βούλγαροι με πέναλτι του Ζλατίνσκι πήραν τη νίκη, στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο

ΠΑΡΤΙΖΑΝ: Λούκατς (45' Ζίβκοβιτς), Ιβάνοφ, Ομπράντοβιτς, Όστοϊτς, Ντζεμπά-Ντζεμπά, Νίνκοβιτς, Ίλιτς (68' Σκέποβιτς), Μάρκοβιτς, Γκρμπιτς (81' Λούκα), Γκουλάν, Μίτροβιτς.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Στογιάνοφ, Μαντίλα, Μπαρτέ, Καϊσαρά, Ντιάκοφ, Ζλατίνσκι, Αλεκσάντροφ (85' Βιτίνια), Μπέζιακ, Ι.Στογιάνοφ (54' Αμπάλο), Μαρσελίνιο (64' Φάμπιο).