Ρανιέρι: Η τύχη μάς γύρισε την πλάτη

07:53 14/3/2012 - Πηγή: AEK365

Η Ίντερ, παρά την νίκη με 2-1, αποκλείστηκε από την Μαρσέιγ με γκολ στις καθυστερήσεις με τον Κλαούντιο Ρανιέρι να τα βάζει με την τύχη, να δίνει συγχαρητήρια στην γαλλική ομάδα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ και να καλεί τους παίκτες του να βρουν κίνητρο για να πετύχουν ό,τι μπορούν μέχρι το τέλος της σεζόν στην Serie A.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα στο "Τζουζέπε Μεάτσα" και τον αποκλεισμό από το Τσάμπιονς

Λιγκ, ο προπονητής της Ίντερ τόνισε: "Η εξέλιξη του αποψινού ματς συνοψίζει όλη την εφετινή μας πορεία. Δυστυχώς η τύχη συνεχίζει να μας γυρνά την πλάτη. Ίσως ήμασταν καλύτεροι και στα δυο παιχνίδια, αλλά δεχτήκαμε δυο γκολ στις καθυστερήσεις παρότι είχαμε περισσότερες ευκαιρίες. Σε δυο ματς ο αντίπαλος είχε τρία σουτ προς την εστία. Όμως η ομάδα που προκρίνεται είναι αυτή που σκοράρει και για αυτό αξίζουν συγχαρητήρια στην Μαρσέιγ. Οι παίκτες μου δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι περισσότερο. Είναι κρίμα γιατί έδωσαν ό,τι είχαν. Πρέπει να βρούμε κίνητρο για το υπόλοιπο της σεζόν και να δούμε τι μπορούμε να πετύχουμε στην Serie A. Ο προπονητής πάντα αναλαμβάνει την ευθύνη. Η Ίντερ δεν χρειάζεται ριζικές αλλαγές. Ίσως χρειάζεται κάποια ανοικοδόμηση, αλλά αυτό είναι κάτι που το ξέραμε και πριν το ματς με την Μαρσέιγ".