Στο ρελαντί η ΑΕΚ

19:36 19/10/2013 - Πηγή: AEK365

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ νίκησε με 29-18 το Κιλκίς για την 4η αγωνιστική παίζοντας χαλαρά για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1. Έτσι, η Ένωση συνέχισε την αήττητη πορεία της για την διοργάνωση και έδειξε πως είναι το φαβορί τίτλου.

To ματς

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, αφού ήθελε να «καθαρίσει» το ματς από νωρίς. Οι «κιτρινόμαυροι» με καλή άμυνα και τρομερή εμφάνιση

του Θανάση Συγγάρη, κατάφερε να πάρει μια μεγάλη διαφορά και τελικά μπήκε στα αποδυτήρια με προβάδισμα (15-6).
Στην επανάληψη η Ένωση διατήρησε τα ηνία της και με τα ίδια επίπεδα σε άμυνα και επίθεση κατάφερε να παραμείνει μπροστά. Τα λεπτά περνούσαν και οι νταμπλούχοι κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 29-18 και να συνεχίσουν το αήττητο σερί τους.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-4, 8-4, 10-4, 15-6 (ημχ.), 17-9, 21-12, 23-13, 24-14, 27-15, 29-18

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Ράκσεβιτς 2, Μπακαούκας 4, Κουμαραδέλης, Γεωργιάδης 4, Γιαννόπουλος 4, Ζούγιοβιτς 1, Νικολαϊδης 3, Τσακνής, Συγγάρης, Σανίκης 1, Αλβανός 7, Παπαδιονυσίου 1, Τσιλιμπάρης, Παπαδόπουλος 1, Κότσιρας, Χερουβείμ 2.

ΚΙΛΚΙΣ (Νίκος Γεωργιάδης): Τζιώκας, Κυπραίος 4, Καλπακίδης, Δούγιας 1, Δεληγιάννης 1, Χοτζούδης 1, Δημάκης 4, Τοκατζόγλου 2, Παπαδόπουλος, Σισμανίδης, Γρηγοριάδης 5, Κοβλακάς, Τριανταφύλλου.