Το αδύνατο γίνεται δυνατό

20:27 7/3/2015 - Πηγή: AEK365

Ρος Κάουντι-Σεντ Μίρεν 1-0
(34' Κουράν)
Πριν από ένα μήνα έμοιαζε αδύνατον η Ρος Κάουντι να αποφύγει τον υποβιβασμό αλλά εκείνη είναι αποφασισμένη να διαψεύσει όλα τα προγνωστικά. Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής της Scottish Premier League, κέρδισε 1-0 τη Σεντ Μίρεν και βγήκε έξω από την επικίνδυνη ζώνη.
Το γκολ

που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Κρεγκ Κουράν στο 34ο λεπτό.

Μάδεργουελ-Κιλμάρνονκ 1-1
(45' ΜακΝτόναλντ/ 20' Ομπαντέγι)
Άντεξε η Κιλμάρνοκ στην έδρα της Μάδεργουελ και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας παρόλο που σε όλο το δεύτερο ημίχρονο έπαιζε με δέκα παίκτες. Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής, η Κιλμάρνοκ προηγήθηκε με τη συμπλήρωση 20 λεπτών με σκόρερ τον Τοπ Ομπαντέγι. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντάριλ Γουεστλέικ, με δεύτερη κίτρινη, αλλά στην εκτέλεση φάουλ που ακολούθησε, ο Σκοτ ΜακΝτόναλντ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.