Βαριά ήττα η U20 της ΑΕΚ

15:06 6/4/2013 - Πηγή: AEK365

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε η U20 της ΑΕΚ από την αντίστοιχη του ΠΑΣ στα Γιάννενα για το πρωτάθλημα Νέων, μη μπορώντας να αντέξει το αριθμητικό μειονέκτημα από το 21ο λεπτό. Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ, Θοδωρής Μοσχονάς, αποβλήθηκε στο 21' και κατόπιν η ομάδα, παίζοντας για σχεδόν 70 λεπτά με παίκτη λιγότερο... κατέρρευσε. Στο παιχνίδι μάλιστα αγωνίστηκε και ο Μιχάλης Παυλής, ξεκινώντας βασικός, όμως αντικαταστάθηκε στο 46' από τον Ξόμπλιο.

Ο ΠΑΣ στην ουσία "κλείδωσε" το ματς από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε 3-0. Όλα τα γκολ μπήκαν μετά την αποβολή, με τους Μουσκάι και Νάκο (δύο) να σκοράρουν για τους γηπεδούχους".

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΕΚ: Μοσχονάς, Αργυρίου, Ερέκη (74' Σακκόπουλος), Ναυπλιώτης, Βλάχος, Αρέστη, Χατζησοφρωνίου (22' Παπουρτζής), Κουρέλλας, Τσεβάς, Γροντής, Παυλής (46' Ξόμπλιος)