Βλέπει Ευρώπη η Γάνδη

23:02 27/4/2013 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE- PLAY OFF

Λόκερεν- Γκενκ: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Λόκερεν και Γκενκ και βγήκαν χαμένες και οι δύο, μένοντας πίσω στη βαθμολογία των πλέι οφ.

Γάνδη- Κορτράικ: 1-0
(Μπογιό 76')

Τη συμμετοχή της στα πλέι οφ του Europa League κλείδωσε η Γάνδη

που νίκησε με 1-0 την Κορτράικ. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στη Γάνδη πέτυχε ο Μπογιό στο 76ο λεπτό.

Λέουβεν- Σαρλερουά: 0-0

Χέρι χέρι συνεχίζουν Λέουβεν και Σαρλερουά που κόλλησαν στο 0-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο 55', με τον Ίμπου να αστοχεί σε πέναλτι.

Λιρς- Μονς: 0-1
(Γιαργιού 27')

Τη νίκη με 1-0 πέτυχε η Μονς επί της Λιρς, αλλά έμεινε εκτός πλέι οφ του Europa.
Η Μονς άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με το Γιαργιού και κράτησε αμυντικά ως το τέλος. Στο 88΄αποβλήθηκε ο Σάπινα της Μονς

Μέχελεν- Μπέβερεν: 2-0
(Μπατό 38',66')

Τεράστια νίκη με 2-0 πέτυχε η Μέχελεν επί της Μπέβρεν και μπήκε δυνατά στο κόλπο της Ευρώπης.
Ο Μπατό άνοιξε το σκορ για τη Μέχελεν στο 38ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 66'.