21:08 27/4/2013 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΕΣΚΑΡΑ- ΝΑΠΟΛΙ: 0-3
Γήπεδο: Αντριάτικο

Χωρίς να ιδρώσει, η Νάπολι πήρε εύκολη νίκη με 3-0 κόντρα στην πεσμένη από καιρό Πεσκάρα.

Η Νάπολι π[ίεσε από το πρώτο λεπτό του αγώνα, αλλά στο πρώτο μέρος έπεσε πάνω σε ένα καταπληκτικό Πελιτσόλι, που κατέβασε ρολά και κράτησε το μηδέν,

Οι «παρτενοπέι» επέστρεψαν από την ανάπαυλα, αποφασισμένοι και έφτασαν στο γκολ στο 46ο λεπτό με τον Ινλέρ, ενώ στο 58' ο Πάντεφ έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ντζεμαϊλί στο 82ο λεπτό.

ΠΕΣΚΑΡΑ: Πελιτσόλι (64' Πέριν), Τζανόν, Κόσιτς, Καπουάνο, Μπαλτζάνο, Τόνι, Ρίτσο, Ντι Φραντσέσκο, Καπράρι (61' Τσέλικ), Σκούλ (70' Κασκιόνε)ι, Σφορτζίνι.

ΝΑΠΟΛΙ: Ντε Σάνκτις, Καμπανιάρο, Καναβάρο, Μπρίτος, Ινλέρ, Ντζεμαϊλί, Μάτζιο (73' Μέστο), Σούνιγκα (62' Αρμέρο), Ινσίνιε (82' Καλαϊό), Πάντεφ, Χάμσικ.

ΚΑΛΙΑΡΙ- ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: 0-1
Γήπεδο: Ις Αρίνα

Μεγάλη νίκη με 1-0 πέτυχε η Ουντινέζε κόντρα στην Κάλιαρι και κάνει Ευρωπαϊκά όνειρα.

Στο 9ο λεπτό το σουτ του Περέιρα έφυγε μόλις άουτ, ενώ στο 25' ο Αγκάτσι είπε όχι σε σουτ του Περέιρα.
Η Ουντινέζε μπήκε δυνατά στην επανάληψη και έκανε το 1-0 με τον Περέιρα στο 56ο λεπτό, ενώ στο 90+4' η Κάλιαρι έχασε τον Πινίγια με κόκκινη κάρτα.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Περικό, Αριάουντο, Αστόρι, Μούρου, Καζαρίνι (58' Ιμπαρμπό), Κόντι, Ναϊνγκολάν, Ριμπέιρο (67' Αβελάρ), Πινίγια, Σάου (78' Νενέ)

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μπρκιτς, Μπενατιά, Ντανίλο, Ντομίτζι, Μπάστα, Άλαν, Λατσάρι (35' Μπαντού), Σίλβα, Περέιρα, Ζιελίνίνσκι (52' Μουριέλ), Ντι Νατάλε (84' Πίντζι)

ΑΤΑΛΑΝΤΑ- ΜΠΟΛΟΝΙΑ: 1-1
Γήπεδο: Ατλέτι Αντζούρι Ντ'Ιτάλια

Στο 1-1 κόλλησαν Αταλάντα και Μπολόνια και βολεύτηκαν με τους βαθμούς τις ισοπαλίας.

Στο 3ο μόλις λεπτό το σουτ του Ντιαμάντι πέρασε λίγο άουτ, όπως κι εκείνο του Τζιλαρντίνο στο 26'.

Η Αταλάντα ήταν πολύ καλύτερη στην επανάληψη και στο 66ο λεπτό κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με γκολ του Γκιόργκι. Στο 71' ο Κούρτσι είπε όχι σε σουτ του Ντένις, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Τζιλαρντίνο έφερε το ματς στα ίσα.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Φέρι, Στεντάρντο, Λουκίνι, Ντελ Γκρόσο (29' Μπρίβιο), Γκιόργκι (78' Ραντοβάνοβιτς), Τσιγκαρίνι, Μπιοντίνι, Μοράλες, Ντένις, Λιβάγια (65' Πάρα).

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Κούρτσι, Γκάρικσς, Σόρενσεν, Άντονσον, Μορλέο, Κονέ (75' Μοσκαρντέλι), Πέρες (57' Γκουαράντε), Ταϊντέρ, Ντιαμάντι, Πασκουάτο (62' Χριστοδουλόπουλος), Τζιλαρντίνο.