Bαριά ήττα Ολυμπιακού στη Γερμανία

Οι “ερυθρόλευκοι” αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα στον ανασταλτικό τομέα του παιχνιδιού τα οποία η γερμανική ομάδα εκμεταλλεύτηκε άριστα για να φτάσει αρχικά στο 1-0, μόλις στο 11′ και στη συνέχεια στο 2-0 δώδεκα λεπτά πριν από τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο προπονητής των “ερυθρόλευκων” Μίτσελ προχώρησε σε πολλές αλλαγές κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους, η εικόνα του Ολυμπιακού όμως παρέμεινε το ίδιο μέτρια με συνέπεια η Χοφενχάιμ να σκοράρει άλλες δύο φορές μέσα σε πέντα λεπτά (72′ και

77′).

Οι “ερυθρόλευκοι” απλώς περιόρισαν την έκταση της ήττας τους στις καθυστερήσεις με το γκολ του Διαμαντάκου.

Ολυμπιακός (α’ ημίχρονο): Μέγιερι, Σαλίνο, Μετζανί, Σιόβας, Χολέβας, Μανιάτης, Σάμαρης, Μασάντο, Φετφατζίδης, Κάμπελ, Μήτρογλου.

Ολυμπιακός (β’ ημίχρονο): Γιαννιώτης, Παπάζογλου, Μανωλάς, Μετζανί, Χολέμπας (62′ Λυκογιάννη), Μασάντο (62′ Φέισα), Σάμαρης (62′ Ντε Βινσέντι), Ντομίνκες, Φουστέρ, Ολαϊτάν, Μήτρογλου (62′ Διαμαντάκος).