Χιτσκοκική ισοπαλία στη Θεσσαλονίκη

Σε ένα ματς-θρίλερ με τέσσερις αποβολές (δύο για κάθε ομάδα), Αρης και ΑΕΚ έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν από ένα βαθμό. Ο Αγκάνθο είχε ανοίξει το σκορ για τους Θεσσαλονικείς και ο Αντώνης Πετρόπουλος στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε διαμορφώνοντας το 1-1.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 9 παίκτες. Ο Αρύς έχασε με κόκκινη τους Πολίδο και Αγκάνθο, ενώ η ΑΕΚ έχασε τους Τσούπρο και Βαλεντίνο Βλάχο.

Αξίζει

να σημειωθεί πως ο Άρης έχει δικαιολογημένα παράπονα για τη διαιτησία του Τάσου Κάκου για το γκολ-οφσάιντ (όπως φάνηκε καθαρά και στο ριπλέι) του Πετρόπουλου.

Οι συνθέσεις:

Άρης (Αλκάραθ): Βελλίδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Αγκάνθο, Παπαστεριανός, Γιαννιώτας (Παντίδος 84′), Πουλίδο,Μαργαρίτης, Σουνάς (Διαμαντάκος 57′), Καραγιάννης, Κοέλιο

ΑΕΚ (Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Βλάχος, Μπουγαΐδης, Τσούπρος, Τσουμάγκας, Μητρόπουλος, Ρίκκα, Κορδέρο, Γκερέιρο (Καραλής 61′), Φούντας (Κατίδης 75′), Πετρόπουλος