Στον τελικό ο Παναθηναϊκός

Οι πράσινοι ήταν καταφανώς ανώτεροι και δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες από τον αντίπαλό τους Προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 20', με τον Αμπέντ, και εξακολούθησαν να πιέζουν έναν ΟΦΗ που έπαιζε πολύ αμυντικά.

Ωστόσο, παρά την πίεση το γκολ δεν ήρθε και με το 1-0 το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση κατά την οποία ο ΟΦΗ απείλησε πρώτος με την κεφαλιά στο δοκάρι του Νούνιεζ. Εφόσον δεν ήρθε

εκεί η ισοφάριση, ο Παναθηναϊκός αύξησε τους ρυθμούς της προσπάθειάς του και έφτασε στην πρόκριση με τα δύο γκολ του Μπεργκ. Το πρώτο με κεφαλιά στο 96' και το δεύτερο με πέναλτι πέντε λεπτά πριν από το τέλος.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντεζ, Σίλντενφελντ, Νάνο, Ζέκα, Πράνιτς (105' Δώνης), Αμπέιντ, Μπεργκ, Πέτριτς (68' Λαγός), Κλωναρίδης (46' Καρέλης).

ΟΦΗ: Φερνάντες, Μπούρμπος (100' Νούνιες), Τριποτσέρης, Ζορό, Μιλιάζες, Κάλαϊτζιτς, Μακρής, Ζε Εντουάρντο, Ντουντού (54' Κουτσιανικούλης), Περογαμβράκης (76' Ροβίθης), Παπάζογλου.